Filmin En İyi İzlendiği Sinema Salonları

Filmin En İyi İzlendiği Sinema Salonları

 

Her film insanı alıp götürmez. Sinema sektöründe sıkıcı filmler de vardır. Ancak atmosfer seyirciyi etkilerse içine çekerse sıkıcı filmler bile dünyanın en iyi yapımı gibi etki gösterir. Bu yazımızda sizlere dünyada bulunun en güzel sinema salonlarını aktaracağız.

 

İyi Salon İyi Film

 

1 – Olympia/Fransa

Listemizde ilk durağımız Paris’te bulunmakta olan 26 Mayıs 1888 tarihinde açılışı yapılmış müzik salonu vardır. 1996 seyirci kapasiteli bu salon günümüzde hala hizmet vermektedir.

Salon sayfası için tıklayınız.

 

2 – Sci-Fi Dine-In/Amerika

Disney World içerisinde yer alan restoran temalı sinema salonudur. 1991 yılının başlarında açılışı gerçekleştirilmiştir. İçerisinde yer alan restoranda Amerika Birleşik Devletlerine ait yerel yemekler servis edilmektedir. Ziyaretçilere hem eşsiz film izleme fırsatı hem de yerel yemekleri tatma fırsatı yakalamaktadırlar. Florida eyaleti içerisinde yer Bay Lake şehrinde bulunmaktadır.

Salon sayfası için tıklayınız.

 

 

3 – Electric Sinema/İngiltere

83 kişilik kapasitesi bulunan bu yapı 24 Şubat 1910 tarihinden beri faaliyetini sürdürmektedir. İngiltere’nin Londra şehrinde Portobello Yolu olarak adlandırılan merkezinde bulunmaktadır. İngiltere sınırları içerisinde sinema için tasarlanan ilk yapı olma özelliğini taşımaktadır. Çoğunlukla sanat filmlerinin sergilendiği bu sinema salonu hala faaliyetlerine devam etmektedir.

Salon sayfası için tıklayınız.

 

4-Hot Tub Cinema/İngiltere

Listemizde yer alan İngiltere sınırları içerisinde yer alan bu sinema salonun en büyük özelliği seyircilerin filmleri sıcak küvetlerin içerisinde izliyor olmasıdır. 2012 yılında açılan bu sinema Londra’da bulunmaktadır. Alışılmışın dışında olan bu sinema salonu konsepti sizlere film gösterimi ardından VJ partisi etkinlikleri de sunmaktadır. Asher Charman tasarlanan bu konsept daha çok çatı, eski fabrika ve terk edilmiş sıra dışı mekanlarda düzenlenmektedir.

Salon sayfası için tıklayınız.

 

5 – Newport Ultra Cinema

 

İspanyanın Madrid şehrinde yer alan bu sineme salonu sizlere diğer sinema salonlarının aksine yüksek kaliteli ekran görüntüsü ve ses deneyimi yaşatmaktadır. Koltukların yanlarına hazırlanmış sistem ile de film izlerken mısır yeme zevkini gerçekleştirmek için filmi bırakıp dışarı çıkmak zorunda kalmıyorsunuz. Sipariş butonları sayesinde garson servisinden yararlanabiliyorsunuz. Yatan koltuklarda üst düzey film izleme ayrıcalığı tanıyan bu sinema salonu kalkıp alma devrini kapatmış görünüyor.

Salon sayfası için tıklayınız.

 

6 – Tcl Chinese Theatres

 

Listemizde yolculuğumuz tekrardan Amerika Birleşik Devletlerine. Los Angeles şehrinde yer alan bu film sarayı yarım asırdan fazla bir süredir hizmetine devam etmektedir.

Salon sayfası için tıklayınız.

 

7 – The Bijou Theatre

Tarihi bir asır öncesine dayanan bu eski film evi İngiltere Bridgeport şehrinde bulunmaktadır. Bölgeyi canlandırmak için yapılan bu bina tiyatro ve film aktivitelerine hala devam etmektedir.

Salon sayfası için tıklayınız.

 

8 – Cineteca Madrid / İspanya

Cineteca de Madrid’in cazibesi, film izlemek için olağanüstü atmosfere sahip iç mimarisi ve ışıklandırmalarıyla göze çarpıyor. Ayrıca sinemanın gösterim takviminde bolca belgesel, bağımsız film ve sinema tarihinin en önemli klasik filmlerine de rastlayabilirsiniz.

Salon sayfası için tıklayınız.

 

9 – Alomo Drafthouse / ABD

Alamo Drafthouse her sinema severin hayatında en az bir kere yaşaması gereken bir deneyim olamalı .Oldukça klasik olan bir salon, modern salonların rahatlığı ve hizmetleriyle buluşuyor. Salona adım attığınız andan itibaren yalnızca film izlemiyorsunuz; filmin temasına ait yiyecekler, filmle alakalı kostümler ve hatta biranız sizi hazır bekliyor. Buna ek olarak, salonda sizi rahatsız eden bir unsur varsa koltuğunuzdaki butonla sinema görevlisini çağırıp dile getirebiliyorsunuz!

Salon sayfası için tıklayınız.

 

10- Thision Open Air Cinema / Yunanistan

Plaka’dan Acropolis’e doğru yürürken yolun hemen sağında bulunan bu açıkhava sineması güzel bir havada yıldızların altında film izlemek için çok muhteşem olacaktır .Yan tarafınızda Acropolis ve siz de burada zaten tarihin içindesiniz. Ne kadar güzel bir deneyim olur kim bilir?

Salon sayfası için tıklayınız.

 

Dünyadaki en güzel sinema salonlarını tek bir makalede tanıtmamız mümkün değildir ancak yukarıda tanıttığımız sinema salonları aralarında en göze çarpanlar diyebiliriz.

Bir Cevap Yazın